Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuHistoryczne powodzie a popracie dla rządu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Eliza Klonowska-Siwak | 2018-08-02 05:35:12
powódź, osunięcia ziemi, popracie rządu

Lipcowe powodzie zniszczyły 38 tys. domów, a 17 tys. kolejnych jest pozbawionych dostępu do bieżącej wody. W dniu 22 lipca jeszcze ponad 4400 osób przebywało w tymczasowych schronach.

Na początku lipca 2018 roku w 15 zachodnich japońskich prefekturach ulewny deszcz spowodował śmierć 224 osób oraz dokonał szkód w rolnictwie i rybołówstwie o wysokości blisko 120 miliardów jenów. Powodzie zniszczyły 38 tys. domów, a 17 tys. kolejnych jest pozbawionych dostępu do bieżącej wody. W dniu 22 lipca jeszcze ponad 4400 osób przebywało w tymczasowych schronach.

Ulewy utworzyły około 800 osuwisk, przede wszystkim w prefekturach Hiroshima, Ehime oraz Yamaguchi. To pierwszy raz od 36 lat, kiedy w wyniku ulewnych deszczy ginie ponad 100 osób. Wtedy po powodziach i osuwiskach w Nagasaki zginęło 220 osób. Według badania przeprowadzonego w marcu tego roku, w Japonii znajduje się około pół miliona miejsc stanowiących ewentualne zagrożenie osunięcia w wypadku pojawienia się silnych deszczy.

Około 250 szkół pozostaje zamkniętych ze względu na odniesione szkody w czasie powodzi. Część z nich wprowadziło już okres wakacji letnich. Rodzice i nauczyciele w szkołach, w których wznawiane są zajęcia, zostali proszeni o zwracanie uwagi na stan psychiczny dzieci, czy są mentalnie gotowe do ponownego przystąpienia do nauki.

Deszcze zdewastowały lasy oraz ośrodki rolnicze, powodując duże straty w produkcji owoców, warzyw i hodowli bydła. Poniesione straty w tych sektorach wylicza się na ponad 40 miliardów jenów. Trzecim najmocniej dotkniętym sektorem jest rybołówstwo, gdzie ze względu na konieczność naprawy portów, łączne straty wynoszą 790 milionów jenów.

Osoby, które miały zamiar odbyć podróż do dotkniętych ulewami prefektur, masowo anulują swoje rezerwacje w hotelach i środkach transportu. Są to dodatkowe straty dla osób, które prowadzą tam własną działalność gospodarczą. W 30 hotelach w mieście Matsuyama, którego ulewy nie dotknęły, odwołane zostało aż 3 tys. rezerwacji, co przekłada się na straty w wysokości około 45 milionów jenów.

Premier Japonii Shinzo Abe podjął decyzję o wykorzystaniu 400 miliardów jenów z funduszu rezerwowego w celu szybkiej naprawy szkód i zapewnienia środków pomocy dla osób poszkodowanych i dotkniętych sektorów przemysłowych. Powolna jednak, w uznaniu Japończyków, odpowiedź ze strony rządu na zniszczenia spowodowane ulewnym deszczem, przyczyniła się do spadku poparcia wobec obecnego gabinetu. Dodatkowo, w przeprowadzonej 21 i 22 lipca telefonicznej ankiecie aż 64,8% respondentów opowiedziało się przeciwko nowej ustawie dotyczącej swobody otwierania kasyn, która została ogłoszona 20 lipca. W wyniku ostatnich wydarzeń obecne poparcie dla rządu Shinzo Abe wynosi 43,4%.

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

DPM SOLID LTD Spółka komandytowa - Poland

DPMSolid Limited Sp. k. is a Polish company with almost 20 years of experience in the production ...
Polska - Kowanówko 2021-01-19 Dodał: Paweł Kosmowski Handel, Pozostały sprzęt elektryczny, Oświetlenie, Elektronika użytkowa Zobacz ofertę

Słomki Papierowe

Jesteśmy bezpośrednim importerem naczyń ekologicznych dla branży HORECA. Na aukcji oferujemy przy...
Polska - Konin 2021-01-19 Dodał: Małgorzata Musiał Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert