Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJaponia spróbuje pobudzić zagraniczne inwestycje infrastrukturalne

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Woźniczko | 2016-09-01 07:28:19
inwestycje infrastrukturalne, rozwój, pobudzenie wzrostu,

Japoński rząd rozważa wprowadzenie pakietu bodźców gospodarczych o wartości ponad 10 bilionów jenów (94,1 miliardów dolarów), między innymi, na zwiększenie liczby zagranicznych inwestycji infrastrukturalnych, poinformował w piątek Nihon Keizai Shimbun - japoński dziennik zajmujący się tematyką ekonomiczną, finansową, biznesową.

Oczekuje się, że wprowadzenie pakietu ma zostać sfinalizowane do końca tego miesiąca.

 

Rząd planuje wzmocnić bazę finansową agencji państwowych, które podejmują zagraniczne projekty infrastrukturalne, takich jak: Japońskiej Agencji Współpracy Międzynarodowej oraz Nippon Export and Investment Insurance.

 

Bodziec ten jest postrzegany, jako sposób na konsolidację bazy kapitałowej tych i innych agencji, tak aby umożliwić im udzielania pożyczek dużych kwoty w krótkim okresie czasu.

 

Na ostatnim szczycie G7w maju premier Shinzo Abe wyraził zamiar wykorzystania do 200 mld $ w ciągu następnych pięciu lat w celu wspierania projektów infrastrukturalnych na całym świecie.

 

Japonia jest gotowa przeprowadzić budowę elektrowni, sieci kolei dużych prędkości oraz portów, wszystkie te inwestycje miałyby miejsce za granicą. Nie ukrywanym motywem tych działań jest zwiększenie zysków przedsiębiorstw japońskich. Rząd ma nadzieję podtrzymać rozwój gospodarki Japonii przez te, jak również inne projekty krajowe.

 

Pakiet stymulacyjny będzie również obejmować przedłużenie okresu obowiązywania ustawy mającej na celu wzmocnienie kondycji finansowej banków regionalnych przez zastrzyki państwowych pieniędzy, tak aby chronić banki przed jakimikolwiek skutkami Brexitu. Okres obowiązywania ustawy, który kończy się w marcu, prawdopodobnie zostanie przedłużony
o kilka lat.

 

Rząd planuje także zwiększyć wydatki w celu odbudowy prefektury Kumamoto,
w południowej Japonii, która w kwietniu została doświadczona przez ciąg silnych trzęsień ziemi. Rząd ponadto chce przeznaczyć więcej pieniędzy na przebudowę północno-wschodniej Japonii, która wciąż wychodzi ze skutków trzęsienia ziemi i tsunami z 2011 roku.

 

Rządowy plan obejmuje również wprowadzenie środków mające na celu poprawę warunków pracy, takich jak ograniczenie pracy w godzinach nadliczbowych oraz zwiększenie wymiaru urlopu wychowawczego, wraz z planem obniżenia składki na fundusz ubezpieczenia na wypadek bezrobocia, tak aby stymulować wzrost konsumpcji.

 

Opracował: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tokio, na podstawie źródeł prasowych z dnia 15 lipca 2016 roku.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

OKNA PCV

OKNA PCV Wybór okien do domu jest wyjątkowo ważny nie tylko ze względu na wygląd i este...
Polska - Toruń 2022-01-20 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Okna PCV i Aluminiowe

Okna Toruń Dobór okien do domu jest wyjątkowo ważny nie tylko ze względu na estetykę i wy...
Polska - Toruń 2022-01-20 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Protetyk

Protetyk Toruń W jaki sposób przebiegają fazy zakładania protetycznego mostu Mosty pro...
Polska - Toruń 2022-01-20 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert