Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu



Mitsubishi planuje zmniejszenie produkcji statków

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Woźniczko | 2016-10-24 09:48:32
statki, produkcja, stocznia, japońskie, mitsubishi, zmniejszenie produkcji,

Jak poinformowały w dniu 10 października br. źródła prasowe, Mitsubishi Heavy Industries (MHVYF) z powodu spadku ilości zamówień zaprzestanie przyjmowania nowych zamówień na budowę dużych statków pasażerskich i zmniejszy swoją działalność stoczniową . Nowe zamówienia na budowę statków tej czwartej, co do wielkości stoczni w Japonii spadły w tym roku o 80 procent.

Powołując się na niezidentyfikowane źródła, japoński dziennik zajmujący się tematyką ekonomiczną „Nihon Keizai Shimbun” przekazał, że firma rozważa podział na części zajmujące się planowaniem, projektowaniem i udostępnianie stoczni innym podmiotom. Rzecznik Mitsubishi Heavy Industries, która buduje także sprzęt lotniczy i obronny, powiedział, że raport nie powstał na podstawie informacji przekazanych przez spółkę i odmówił dalszego komentarza. W zeszłym roku (liczonym do końca marca br.) Mitsubishi Heavy Industries w związku produkcją statków poniosła 103,9 jenów mld jenów straty (1,01 mld USD). „Nihon Keizai Shimbun” przekazał, że spółka planuje zmniejszyć ryzyko w operacjach stoczniowych poprzez skupienie się na budowaniu mniejszych statków, które mają prostszą specyfikację.