Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJapoński system stypendialny - szanse dla polskich studentów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Woźniczko | 2017-01-04 06:46:14
studia

Rząd Japonii ma bogatą ofertę stypendialną dla obywateli Polski, którzy chcieliby kształcić się w Japonii.

Poniżej przedstawiamy ogólne informacje o wybranych programach, więcej szczegółów można znaleźć na naszej stronie internetowej:

http://www.pl.emb-japan.go.jp/kultura/stypendia.html.

Informacje o terminach i procedurach będą się pojawiały po rozpoczęciu rekrutacji na poszczególne programy.

Stypendium licencjackie:

po rocznym kursie przygotowawczym w Japonii stypendyści mają możliwość odbycia pełnych czteroletnich studiów w języku japońskim na japońskiej uczelni. Kandydaci na kierunki humanistyczne podchodzą do egzaminów z języka angielskiego, japońskiego i matematyki, zaś kandydaci na kierunki ścisłe zdają dodatkowo egzamin z chemii i fizyki (w przypadku studiów medycznych z chemii i biologii).

Studia podyplomowe:

Oferta dla osób kończących studia magisterskie oraz absolwentów. Stypendyści odbywają dwuletni lub półtoraroczny staż na wybranej uczelni w Japonii.

Pierwszy etap rekrutacji przeprowadza Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej (http://www.buwiwm.edu.pl), osoby polecone przez Biuro przystępują do egzaminów z języka angielskiego i japońskiego (znajomość japońskiego nie jest niezbędna do podjęcia studiów).

Stypendium do szkół zawodowych:

po rocznym kursie przygotowawczym kandydaci przez dwa lata kształcą się w wybranej przez siebie dziedzinie w szkole zawodowej. Egzaminy obejmują język japoński, angielski oraz matematykę.

Stypendium dla studentów japonistyki:

roczne stypendium, o które mogą się ubiegać studenci studiów japonistycznych. Kandydaci zdają egzamin z języka japońskiego. We wszystkich powyższych programach strona japońska pokrywa koszty przelotu w obie strony oraz wypłaca comiesięczne stypendium.