Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOd Nansei po Hokkaido

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-15 10:08:19
japonia, geografia,

Japonia leży w Azji Wschodniej na Pacyfiku. Od kontynentu oddzielona jest Morzem Japońskim.

 

PAP

 

Archipelag Japoński rozciąga się od Wysp Nansei na południu, po Hokkaido na północy i składa się z ok. 4 000 wysp. Największe z nich to: Honshu, Hokkaido, Kyushu i Shikoku.

Klimat kraju kształtuje się inaczej na poszczególnych wyspach. Zimą na północy są obfite opady śniegu, jednak w Tokio może ich nie być w ogóle, lub są niewielkie i utrzymują się tylko kilka dni.

W Japonii można wyróżnić trzy strefy klimatyczne: zwrotnikową na południu, podzwrotnikową w części środkowej, oraz umiarkowaną ciepłą na północy. Na wszystkie strefy klimatyczne ma również wpływ klimat monsunowy, którego zasięg obejmuje wyspy i kształtuje morski charakter klimatu kraju. Poza wyspami Nansei oraz południową częścią Kyushu, w Japonii wyraźnie zaznaczają się cztery pory roku.

Napływ chłodnych mas powietrza z kontynentu azjatyckiego w zimie oraz ciepłych mas znad Pacyfiku w lecie jest przyczyną znacznego zróżnicowania klimatu w poszczególnych częściach archipelagu. Od późnego lata do wczesnej jesieni, w tym rejonie świata występują tajfuny, czasami wraz z opadami, Japonia bowiem leży w strefie sejsmicznie czynnej. Kraj znajduje się w jednym z najbardziej aktywnych wulkanicznie i sejsmicznie regionów świata, stąd też często występują tu trzęsienia ziemi, zdarza się tsunami wywołane trzęsieniem ziemi, ale pod dnem oceanu.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Breloki reklamowe

Choć z wyglądu nieco niepozorne, oczywiście breloki reklamowe, są niezwykle funkcjonalnym akcesor...
Polska - ŻARY 2019-11-18 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

Eastchem Ltd, supplier of chemical raw materials, Potassium carbonate K2CO3, Potassium sulphate K...

Firma Eastchem Sp. z o. o. powstała w 2004r. w Zawierciu, spółka Eastchem jest bezpośrednim impor...
Polska - Zawiercie (miasto) 2020-11-24 Dodał: Pozostałe wyroby chemiczne, Wyroby chemiczne w formach podstawowych, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert