Eksport naszej żywności rośnie i powoli stajemy się największym jej dostawcą i głównym zapleczem dla Europy. Przede wszystkim znane są nasze jabłka, ale nie tylko w ich produkcji i eksporcie jesteśmy najlepsi w Europie. Bo też w produkcji pieczarek czy borówki amerykańskiej.
Dodał : Bartosz Woźniczko | 04.01.2017
żywność, eksport, bariery, wymagania
Niski poziom zależności Japonii od towarów importowych mógłby wskazywać na istnienie znaczących restrykcji importowych w japońskiej polityce handlowej. Tymczasem, większość barier handlowych zidentyfikowanych dotychczas przez Europejską Radę Biznesu w Japonii wynika z regulacji wewnętrznych oraz z różnic w regulacjach prawnych w UE i Japonii. Do kluczowych problemów wskazywanych przez biznes europejski należą:
Dodał : Bartosz Woźniczko | 04.01.2017
dostepność, towary, polskie
Ważącego ponad 180 kilogramów tuńczyka błękitnopłetwego sprzedano na początku 2015 roku na aukcji w Tokio za 4,5 mln jenów (ponad 31 tys. euro). Cena mile zaskoczyła kupca, który w 2013 roku za ważącego ok. 220 kg tuńczyka płacił równowartość 1,1 mln euro.
Dodał : Anna Mackiewicz | 15.06.2015
Japonia, handel, tuńczyk
Kraje Unii Europejskiej są trzecim po Chinach i USA partnerem handlowym Japonii, natomiast Japonia zajmuje siódme miejsce w obrotach UE z zagranicą.
Dodał : Anna Mackiewicz | 15.06.2015
Japonia, handel, eksport, import, gospodarka