Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuChińscy turyści przywożą z Japonii toalety

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-15 11:16:13
japonia, chiny, handel, turystyka

Japonia przyciąga Chińczyków niskimi cenami, przywożą stamtąd elektroniczne toalety - podał w marcu 2015 r. CNBC.com

Chociaż stosunki dyplomatyczne pomiędzy dwoma największymi azjatyckimi krajami są napięte, obrotni chińscy konsumenci wykorzystują niskie ceny w Japonii, by zrobić zakupy. Wielu z nich kuszą elektroniczne podgrzewane toalety, które mają funkcję mycia, suszenia i dezynfekcji.

Jen japoński osłabił się w stosunku do chińskiego juana o prawie 40 proc. przez ostatnie dwa lata, co uatrakcyjniło zakupy chińskim turystom. Liczba odwiedzin chiński turystów do Japonii prawie się podwoiła do 2,4 mln w 2014 r., a ich średnie wydatki zwiększyły się o ponad 10 proc. rok do roku, do 231 tys. 753 jenów lub około 1935 dol., podało CNBC powołując się na dane administracji rządowej.

Dotąd turyści często podziwiali wielofunkcyjne japońskie toalety, ale niewielu z nich decydowało się na ich zakup. To się jednak zmieniło. W czasie ostatniego Chińskiego Nowego Roku, japońskie toalety były trzecim najbardziej popularnym sprzętem wśród chińskich turystów w Japonii, wynika z danych zebranych przez firmę analityczną Hotto Link.

Toalety naszpikowane elektroniką kosztują od 10.000 jenów (84 dol.) do 70 tys. (585 dol.). Chińczycy najczęściej wybierają te za 30 tys. jenów.

PAP