Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuInformator dotyczący porozumienia w sprawie programu „Zwiedzaj i Pracuj” zawartego pomiędzy Polską a Japonią

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Woźniczko | 2017-01-04 05:33:49
„zwiedzaj i pracuj”

Ambasada Japonii rozpocznie przyjmowanie wniosków wizowych w ramach programu „Zwiedzaj i Pracuj” od 13 lipca 2015 r. Uprzejmie informujemy, iż wnioski wizowe będą przyjmowane na podstawie wcześniejszego zgłoszenia.

Prosimy o rezerwowanie terminów drogą mailową, przesyłając zgłoszenie na adres Konsulatu Ambasady Japonii: cons@wr.mofa.go.jp

W tytule należy wpisać „Aplikacja o wizę Zwiedzaj i Pracuj”, natomiast w treści wiadomości obowiązkowo imię, nazwisko oraz datę urodzenia aplikanta.

W przypadku niemożliwości dokonania zgłoszenia drogą elektroniczną, akceptujemy rezerwacje telefoniczne pod numerem 22-696-5005.

Prosimy o uważne zapoznanie się z poniższymi informacjami.

 

1. Cele programu „Zwiedzaj i Pracuj”

Program „Zwiedzaj i Pracuj” (http://www.mofa.go.jp/j_info/visit/w_holiday/index.html ) skierowany jest do młodych Polaków i Japończyków i umożliwia wyjazd do Japonii/Polski na okres do jednego roku w celu promowania wzajemnego zrozumienia oraz umacniania przyjaznych stosunków pomiędzy naszymi krajami.

Cechą szczególną programu jest możliwość podjęcia pracy zarobkowej, która pozwoli na pokrycie wydatków związanych z podróżami oraz pobytem w Japonii. Jednakże głównym założeniem programu jest wyjazd wypoczynkowy, dlatego osoby, które chcą wyjechać do Japonii jedynie w celach zarobkowych lub celem podjęcia tam nauki, powinny ubiegać się o stosowną wizę.

W przypadku stwierdzenia, iż głównym celem pobytu aplikanta w Japonii jest praca zarobkowa, wiza „Zwiedzaj i Pracuj” nie będzie wydana.

● Podjęcie pracy

• Aplikant programu „Zwiedzaj i Pracuj” nie może podejmować pracy godzącej w dobre obyczaje i porządek społeczny (po japońsku fuzoku), jak np. praca w barach, klubach z hostessami, nocnych klubach, itp.

• W przypadku stwierdzenia, iż aplikant ma podpisaną umowę z japońskim pracodawcą, z której wynika, że większość czasu planowanego pobytu przeznaczona ma być na pracę zarobkową, wiza „Zwiedzaj i pracuj” nie będzie wydana. W takiej sytuacji należy skonsultować się z potencjalnym pracodawcą celem dokonania odpowiednich przygotowań do uzyskania wizy pracowniczej.

● Podjęcie nauki

• Aplikant programu „Zwiedzaj i Pracuj” może w trakcie pobytu podejmować dodatkową krótkoterminową aktywność w celach edukacyjnych.

• Jednakże, jeśli głównym celem pobytu aplikanta w Japonii jest „podjęcie nauki”, wówczas wiza nie będzie wydana.

W takiej sytuacji należy skonsultować się z placówką, do której aplikant planuje uczęszczać (szkoła, itp.) celem dokonania odpowiednich przygotowań do uzyskania wizy studenckiej.

 

2. Wymagania przy ubieganiu się o wizę w ramach programu „Zwiedzaj i Pracuj”

Wiza w ramach programu „Zwiedzaj i Pracuj” wydana będzie obywatelom Polski, którzy zostaną uznani za osoby spełniające wszystkie poniższe warunki.

(1) W momencie wnioskowania o wizę aplikant mieszka na terenie Polski.

(2) Głównym celem wyjazdu do Japonii jest pobyt wypoczynkowy.

(3) W dniu aplikowania o wizę aplikant ma od 18 do 30 lat (w momencie aplikacji nieukończone 30 lat).

(4) Aplikantowi nie towarzyszy osoba na utrzymaniu.

(5) Aplikant posiada ważny paszport.

(6) Aplikant jest w stanie udokumentować możliwość zakupu biletu lotniczego w obie strony.

(7) Aplikant posiada odpowiednie środki finansowe potrzebne na początkowy okres pobytu w Japonii (przybliżona równowartość 2000 dolarów amerykańskich).

(8) Aplikant opuści Japonię w momencie upłynięcia okresu pobytu określonego na wizie.

(9) W trakcie przebywania w Japonii na wizie „Zwiedzaj i Pracuj” aplikant nie zmieni kategorii pobytu.

(10) Aplikant nie uzyskał w przeszłości wizy „Zwiedzaj i Pracuj” do Japonii.

(11) Ogólny stan zdrowia aplikanta jest dobry.

(12) Aplikant wyraża wolę wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego.

 

3. Wymagane dokumenty

a) Ważny paszport (ważny przynajmniej przez 1 rok).

b) Wniosek wizowy (zdjęcie wizowe o rozmiarach 4,5x4,5 cm, zrobione w ciągu ostatnich 6 miesięcy).

c) Pisemne wyjaśnienie powodu aplikowania o wizę „Zwiedzaj i Pracuj” ( 1 strona A4, forma dowolna).

d) Wykupiony bilet lotniczy w obie strony bądź rezerwacja biletu w obie strony potwierdzona przez agencję turystyczną/linie lotnicze (w momencie aplikacji nie ma obowiązku wykupowania biletu. Ambasada Japonii nie ponosi żadnej odpowiedzialności finansowej w przypadku niewykorzystania zakupionego biletu lotniczego z powodu przedłużenia procedury wizowej bądź odmowy wydania wizy).

e) Wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy.

f) Zobowiązanie do przystąpienia do Narodowego Ubezpieczenia Zdrowotnego (załącznik nr 1).

g) Życiorys (załącznik nr 2).

h) Zarys planu pobytu (załącznik nr 3).

i) Ubezpieczenie turystyczne (w przypadku posiadania wcześniej wykupionego ubezpieczenia).

j) Inne Aplikant może zostać poproszony o złożenie dodatkowych dokumentów lub będzie zaproszony na rozmowę.

 

4. Informacje dotyczące kategorii wizy

Wiza wydawana w ramach niniejszego programu to wiza „Zwiedzaj i Pracuj” umożliwiająca roczny pobyt na terenie Japonii licząc od dnia przekroczenia granicy. Granicę Japonii należy przekroczyć w ciągu 3 miesięcy od daty wydania wizy.

Wizę „Zwiedzaj i Pracuj” można wykorzystać jedynie raz.

W przypadku zamiaru tymczasowego wyjazdu z Japonii i powrotu na tej wizie, należy wypełnić procedury związane z pozwoleniem na ponowne przekroczenie granicy.

Wydanie wizy „Zwiedzaj i Pracuj” jest zwolnione z opłat.

 

5. Okres weryfikacji złożonych dokumentów wizowych

Minimalny okres weryfikacji wymaganych dokumentów wizowych wynosi tydzień.

W przypadku konieczności złożenia dodatkowych dokumentów okres ulega wydłużeniu. Nie ma możliwości przyspieszenia procedury.

 

6. Ograniczenie liczby wydawanych wiz

Liczba wiz wydawanych w danym roku w ramach programu „Zwiedzaj i Pracuj” jest określona. Po przekroczeniu określonej maksymalnej liczby wydanych wiz proces przyjmowania dokumentów wizowych na dany rok zostanie zamknięty.

 

7. Uwagi

(1) Podjęcie pracy (rodzaje prac zakazanych)

W trakcie przebywania na terenie Japonii w ramach programu „Zwiedzaj i Pracuj” nie można podejmować pracy godzącej w dobre obyczaje i porządek społeczny (po japońsku fuzoku), jak np. praca w barach, klubach z hostessami, nocnych klubach, itp.

(2) Zgłoszenie miejsca zamieszkania

Po ustaleniu miejsca zamieszkania bądź po przeprowadzce w nowe miejsce, uczestnik programu „Zwiedzaj i Pracuj” ma obowiązek zarejestrować się w odpowiednim urzędzie (miejskim, dzielnicowym lub gminnym) w ciągu 14 dni.

(3) Narodowe Ubezpieczenie Zdrowotne

(a) Uczestnik ma obowiązek przystąpić do Narodowego Ubezpieczenia Zdrowotnego w Japonii, wypełniając stosowne procedury w odpowiednim urzędzie (miejskim, dzielnicowym lub gminnym) , w którym dokonał rejestracji. (b) Warunkiem możliwości przystąpienia do Narodowego Ubezpieczenia Zdrowotnego jest wcześniejsza rejestracja w odpowiednim urzędzie (miejskim, dzielnicowym lub gminnym).

(4) Pozyskanie pracy Ambasada Japonii w Polsce nie pośredniczy w poszukiwaniu pracy. Uczestnicy programu planujący poszukiwanie pracy podczas pobytu w Japonii, mogą skorzystać z pomocy ogólnokrajowej sieci agencji HelloWork, bądź Centrów Pośrednictwa Pracy dla Obcokrajowców, mieszczących się w Tokio, Osace oraz Nagoi.

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Produkcja mebli, Produkcja pozostałych maszyn, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Leather Gloves Tokyo

Our soft grain Leather Driving Gloves to provide protection during a variety of activities incl...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Handel, Transport i logistyka, Budownictwo, Energia i surowce odnawialne, Meble Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert